IPR-asiantuntijat

ICT

Suomen suurimmasta ICT-ryhmästämme löydät kokeneen patenttiasiamiehen kaikille huipputeknologia-alueille.

Tapio Äkräs

Director, Patents

European Patent Attorney

tapio.akras@kolster.fi
+358 20 1370588

Marjut Honkasalo

European Patent Attorney

MSc (Civil Engineering), ICT

marjut.honkasalo@kolster.fi
+358 20 1370589

Sami Aromaa

Head of Kolster Oulu

European Patent Attorney
MSc (Telecommunications)

sami.aromaa@kolster.fi
+358 20 1370684

Joonas Kilpivaara

European Patent Attorney

MSc

joonas.kilpivaara@kolster.fi
+358 20 1370687

Joni Vehmas

Patent Agent

DSc (tech)

joni.vehmas@kolster.fi
+358 20 1370590

Heikki Karjalainen

Patent Attorney

MSc (EE)

heikki.karjalainen@kolster.fi
+358 20 1370591

Pertti Brockman

European Patent Attorney

MSc (telecommunications)

+358 20 1370685

Arto Karppinen

European Patent Attorney

LicTech (EE)

arto.karppinen@kolster.fi
+358 20 1370686

Timo Pykälä

European Patent Attorney

MSc (Informatics)

timo.pykala@kolster.fi
+358 20 1370681

Minna Seppänen

European Patent Attorney

MSc (Chem Eng), BSc (ICT)

minna.seppanen@kolster.fi
+358 20 1370592