IPR-asiantuntijat

IP Legal

Kolster IP Legal hoitaa neuvottelut, sopimukset, lisenssit, IPR-konfliktinhallinnan, riidanratkaisun ja oikeudenkäynnit tehokkaasti yhteistyössä tavaramerkki-, malli-, verkkotunnus- ja patenttiasiantuntijoidemme kanssa.

Miia Hirvonen

Director, IP Legal

Licensed Legal Counsel
Master of Laws, trained on the bench

miia.hirvonen@kolster.fi
+358 20 1370601

Sanna Häikiö

Lawyer, IP Legal

Master of Laws (LLM)

sanna.haikio@kolster.fi
+358 20 1370560

Lotta Ahovaara

Licensed Legal Counsel

Master of Laws, trained on the bench
European Trademark and Design Attorney

lotta.ahovaara@kolster.fi
+358 20 1370602

Heli Hietamies

Licensed Legal Counsel

Master of Laws, trained on the bench
European Trademark and Design Attorney

heli.hietamies@kolster.fi
+358 20 1370625

Jani Kaulo

Head of Asian Market

Licensed Legal Counsel
European Trademark and Design Attorney

jani.kaulo@kolster.fi
+358 20 1370606

Ari-Pekka Launne

Licensed Legal Counsel

Master of Laws, trained on the bench
European Trademark and Design Attorney

ari-pekka.launne@kolster.fi
+358 20 1370609

Stefan Holmström

Head of ICT & Mechanical Engineering

European Patent Attorney

stefan.holmstrom@kolster.fi
+358 20 1370575

Ossi Huhtanen

Head of Kolster Tampere

MSc (Electrical Eng)
European Patent Attorney

ossi.huhtanen@kolster.fi
+358 20 1370652

Klaus Roitto

Senior Patent Counsel

MSc (Metallurgical Eng)
European Patent and Design Attorney

klaus.roitto@kolster.fi
+358 20 1370584