IPR-asiantuntijat

Kone- ja sähkötekniikka

Vahvuutenamme on laaja-alaisuus. Olemme suojanneet sekä kuluttajatuotteisiin että teollisuuden prosesseihin, koneisiin, laitteisiin ja komponentteihin liittyviä keksintöjä nano-, sähkö- ja automaatiotekniikan, mekaniikan, elektroniikan ja tietotekniikan sovellusalueilta.

Stefan Holmström

Associate Partner

Head of ICT & Mechanical Engineering
European Patent Attorney

stefan.holmstrom@kolster.fi
+358 20 1370575

Ossi Huhtanen

Associate Partner

European Patent Attorney
MSc (Electrical Eng)

ossi.huhtanen@kolster.fi
+358 20 1370652

Ari Parta

Associate Partner

Head of Electrical Engineering
MSc, European Patent Attorney

ari.parta@kolster.fi
+358 20 1370582

Antti Plathin

Associate Partner

European Patent Attorney
MSc (Mech)
European Design Attorney

antti.plathin@kolster.fi
+358 20 1370583

Hans Stellberg

European Patent Attorney

MSc (EE), MSc (Econ)

hans.stellberg@kolster.fi
+358 20 1370586

Sinikka Veittola

Patent Attorney

MSc, LicTech (Materials Science)

sinikka.veittola@kolster.fi
+358 20 1370672

Tuula Rintamäki

European Patent Attorney

MSc (Tech)

tuula.rintamaki@kolster.fi
+358 20 1370658

Merja Heikkinen-Keinänen

European Patent Attorney

MSc

merja.heikkinen-keinanen@kolster.fi
+358 20 1370565

Hannu Pitkänen

European Patent Attorney

MSc (Mechanical Eng)

hannu.pitkanen@kolster.fi
+358 20 1370607

Joonas Kähkönen

Patent Agent

MSc (Metallurgical Eng)

joonas.kahkonen@kolster.fi
+358 20 1370549

Juho Pörhönen

Patent Agent

MSc (Tech)

juho.porhonen@kolster.fi
+358 20 1370543

Pekka Ristikaarto

Patent Agent

MSc (Tech)

pekka.ristikaarto@kolster.fi
+358 20 1370668

Jesse Kokkonen

Patent Agent

MSc (EE)

jesse.kokkonen@kolster.fi
+358 20 1370533

Veli-Matti Kärkkäinen

MSc (EE), European Patent Attorney

European Trademark and Design Attorney

veli-matti.karkkainen@kolster.fi
+358 20 1370578

Ville Lehtonen

Patent Attorney

MSc (EE)

ville.lehtonen@kolster.fi
+358 20 1370579

Antti Maaranen

European Patent Attorney

MSc (EE)

antti.maaranen@kolster.fi
+358 20 1370580

Sini-Maaria Mikkilä

Associate Partner

Head of Kolster Tampere
European Patent Attorney
MSc (Tech)

sini-maaria.mikkila@kolster.fi
+358 20 1370654

Håkan Niemi

European Patent Attorney

MSc (Mechanical Eng)

hakan.niemi@kolster.fi
+358 20 1370671

Reijo Rantanen

European Patent Attorney

MSc (Electrical Eng)

reijo.rantanen@kolster.fi
+358 20 1370655

Klaus Roitto

Associate Partner

Senior Patent Counsel
MSc (Metallurgical Eng)
European Patent and Design Attorney

klaus.roitto@kolster.fi
+358 20 1370584

Seppo Savolainen

European Patent Attorney

MSc (Mechanical Eng)

seppo.savolainen@kolster.fi
+358 20 1370585

Matti Ylitalo

Associate Partner

European Patent Attorney
MSc (Mechanical Eng)

matti.ylitalo@kolster.fi
+358 20 1370656

Harri Antila

Associate Partner

European Patent Attorney
MSc (EE)

harri.antila@kolster.fi
+358 20 1370683