IPR-asiantuntijat

Tavaramerkit, verkkotunnukset ja mallioikeudet

Autamme kasvattamaan yrityksesi brändin arvoa tavaramerkeillä, verkkotunnuksilla ja mallioikeuksilla. Ilman hyvin kehitettyä ja hallinnoitua brändiä parhaatkaan innovaatiot ja tuotteet eivät myy.

Joose Kilpimaa

Director, Trademarks

IP Lawyer
European Trademark Attorney

joose.kilpimaa@kolster.fi
+358 020 137 0604

Jani Kaulo

Head of Asian Market

Licensed Legal Counsel
European Trademark and Design Attorney

jani.kaulo@kolster.fi
+358 20 1370606

Hilkka Kerminen

Authorized Trademark Attorney

hilkka.kerminen@kolster.fi
+358 20 1370613

Eva-Maria Packalén

IP Specialist

eva.packalen@kolster.fi
+358 20 1370629

Maria Ojala

IP Lawyer, Trademarks

Master of Laws
MSc (Econ. and Business Adm.), Intellectual Property Law

maria.ojala@kolster.fi
+358 20 1370569

Heli Hietamies

Licensed Legal Counsel

Master of Laws, trained on the bench
European Trademark and Design Attorney

heli.hietamies@kolster.fi
+358 20 1370625

Kristiina Kaislisto

European Trademark and Design Attorney

MA

kristiina.kaislisto@kolster.fi
+358 20 1370608

Ari-Pekka Launne

Licensed Legal Counsel

Master of Laws, trained on the bench
European Trademark and Design Attorney

ari-pekka.launne@kolster.fi
+358 20 1370609

Juha Myllyoja

IP Lawyer

European Trademark and Design Attorney

juha.myllyoja@kolster.fi
+358 20 1370627